Процедура проведення аукціонів з оренди державного майна

Реалізація державного майна – це процедура, яка повинна обов’язково проходити під чітким наглядом та з врахуванням всіх норм чинного українського законодавства. Це також стосується і тих випадків, коли мова йде не про продаж, а про оренду майна, що є не менш популярним напрямком на електронних майданчиках.

Ви можете особисто в цьому впевнитися, якщо перейдете за посиланням https://www.ueex.com.ua/eng/ueex/advisory-board, де справді можна знайти багато корисної та актуальної інформації, ознайомлення з якою не буде зайвим. На тому ж сайті української енергетичної біржі можна навіть переглянути всі доступні лоти, що дозволять вам спробувати свої сили в торгах з оренди державного майна.

Як відбуваються самі торги зі сторони замовника та учасника

Для більш чіткого розуміння того, як саме працює система торгів, потрібно розглядати питання не з одного боку, а відразу з обох сторін. 

Сучасний формат торгів, що проходять на електронних майданчиках включає в себе 6 основних етапів. Тут важливо зазначити, що половина з них відноситься до учасника, в той час як інша частина до замовника.

Починаючи з організатора, варто загострити увагу на наступних трьох етапах, а саме:

  • Визначення мети та прийняття кінцевого рішення про запуск процедури – це означає, що державна установа повинна прийняти відповідне рішення та передати державне або ж комунальне майно в оренду. Для цього, потрібно обов’язково включити його до переліку активних оголошень;
  • Надання даних до системи ПроЗорро – важливо, щоб вже на стадії запуску процедури, організатор вніс всю відповідну інформацію про об’єкт оренди. Це стосується місця розташування самого майна, його призначення та іншої інформації, яка є справді важливою до ознайомлення;
  • Публікація оголошення та визначення всіх основних умов – важливо, щоб вже на етапі публікації повідомлення, в ньому були прописані конкретні вимоги до учасника. Відповідно, саме на основі цих критеріїв і будуть перевіряться пропозиції всіх учасників.

Що стосується учасника, який є зацікавленим в тому, щоб взяти державне майно в оренду, то він проходить через наступні етапи::

  1. Реєстрація для участі в торгах – спочатку, потрібно авторизуватися на одному з акредитованих електронних майданчиків, після чого вже подавати свою заявку на участь. На цьому етапі важливо додати повний пакет документів, квитанції про сплату внесків та детальну інформацію про власників, співробітників й так далі;
  2. Етап торгів – під торгами мається на увазі процес, коли всі учасники мають можливість надати свої пропозиції. Кожен раунд аукціону дає можливість внести корективи до своєї пропозиції щоб зробити її більш помітною та зацікавити організатора в своїй кандидатурі;
  3. Підготовка протоколу та укладання угоди – наявність даного документа є обов’язковою, через те що вже готовий протокол вноситься до системи ПроЗорро та надовго зберігається в базі даних. Що стосується договору, то на його підписання сторонам дається 20 днів і відлік починається з того моменту, як вже був сформований протокол.

Ці декілька етапів – це те, з чим доведеться зіткнутись всім користувачам, які справді зацікавлені в тому, щоб взяти державне майно в оренду. Насправді, сама процедура не є важкою і вона потребує лише більш детального ознайомлення зі всіма етапами, через які обов’язково доведеться пройти всім користувачам

Де можна знайти результати торгів

Одне з частих запитань від користувачів, які вперше беруть участь в електронному форматі торгів – як можна дізнатися про результати процедури та ознайомитися з пропозиціями інших користувачів та переможця.

Система ПроЗорро є досить зручним інструментом і для зручності була зроблена система, що автоматично сповіщає всіх учасників, які подали заявки, про те, що аукціон підійшов до кінця. Відповідно, переходячи за цим повідомленням, ви маєте можливість ознайомитися за наступними даними:

  • Кількість надісланих заявок;
  • Пропозиції інших користувачів і переможця, в томі ж числі;
  • Відхилені заявки та недопущені до торгів користувачі;
  • Дата закінчення торгів та відведений термін на підписання угоди.

Варто зазначити, що інформацію про результати торгів ви можете переглядати не лише на обраному вами електронному майданчику, але й безпосередньо в самій системі ПроЗорро.

Центральна база даних – це те місце, куди завантажується вся інформація про проведені торги, аукціони, тендери та будь-які інші процедури. Відповідно, користувач має можливість перейти до системи ПроЗорро та знайти відповідну інформацію, якщо вона є у вільному доступі.

Що стосується переможця в торгах, то він отримує сповіщення першим, що дозволяє йому швидко перейти до процесу підготовки проектного договору та підписання угоди.