Прозорі земельні аукціони в Україні

1 липня в Україні було відкрито офіційну платформу, де будь-хто може продати свою приватну земельну ділянку або власні акції. Наразі на території України можуть бути встановлені обмеження щодо продажу агрогосподарств. Наприклад, фізична особа може продати або орендувати свою приватну земельну ділянку, лише якщо її площа не перевищує 100 га.

Також ця новина про відкриття офіційного сайту для проведення земельних аукціонів справила велике враження на всіх учасників, оскільки раніше на території України був запроваджений і діяв мораторій на земельні володіння.

Отже, в результаті офіційної платформи торгівлі землею український уряд хоче змінити економічну ситуацію на краще. Більші депутати підписали 31 березня закон № 522 «Про цикли сільськогосподарських угідь». Закон визначає здійснення всіх юридичних дій щодо приватних земельних володінь, включаючи продаж, оренду та заставу, як кредитні зобов’язання перед банком. На веб-сайті Держгеокадастру є оголошення про початок торгівлі, а також значна інформація та правила проведення аукціонів.

Яка користь для українців

Завдяки сайту Prozorro.Sale Україна зможе проводити земельні аукціони. У свою чергу, з електронного формату торгів всі дії із власними земельними ділянками мають паритетність та прозорість з боку учасників торгів, продавців, клієнтів, орендарів та орендодавців. Буквально за кілька тижнів, починається перший день офіційної торгівлі на платформі Prozorro.

Також, внаслідок електронної форми ведення та підписання документів, український уряд зможе протистояти корупції та усунути рейдерське поглинання. Також важливим є той факт, що тендерні процедури запобігатимуть будь-якій діяльності з циклами сільськогосподарського незаконного захоплення земель третіми сторонами. Більше інформації є за посиланням https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-auktsyony-osobennosty-protsedury-na-prozorroprodazhy/

Багато країн більш уважно включили у свій цикл правові тендери, тим самим зменшивши важливість тіньової політики країни. Цими ж діями українці хочуть зменшити свої показники тіньової економіки, які коливаються від 60 до 90 млрд грн. у цей час.